DAB - zosilovacie stanice

DAB - zosilovacie stanice

Zosilovacie stanice sú zložené s 1-2-3-4 čerpadlami umiestnenými na jednom základovom ráme pričom majú spojené sacie aj výtlačné potrubie. Ich ovládanie záleží od veľkosti prietoku, resp. tiež do ktorého odvetvia majú byť inštalované.

Rozdelenie:

a) ovládanie pomocou aktívneho meniča do potrubia "active driver"  - sú určené pre menšie aplikácie ako napr. rodinné domy, bytové jednotky, hotely, malé spoločnosti. Riadia sa na základe snímaču tlaku pričom sa snažia udržiavať konštantný tlak v systéme aj napriek väčšiemu prietoku; zaručujú ochranu čerpadiel proti chodu na sucho, nízkemu napätiu v napájaní, prúdovému preťaženiu

b) ovládanie pomocou meniča typ MCE/P (vzduchové chladenie) alebo ADAC (chladenie ventiláciou, tzv. ťažšie nasadenie) do 15 kW sa používa pre zosilovacie stanice s väčším prietokom a viacerými čerpadlami vedľa seba. Riadi sa na základe tlakového senzoru. Obrovská výhoda - je ho možné nainštalovať aj na existujúce čerpadlá, uchytáva sa na kryt chladenia elektromotora. Je tu možnosť opcie - senzor prietoku na požiadanie.

c) ovládanie E.BOX-om - jeho možnosti sú v podstate neobmedzené, napr. striedanie čerpadiel, monitorovanie prúdového zaťaženia/napájania, manažment na diaľku, vyššie krytie IP55, prípadne rozšírenie o ďalšie prídavné funkcie.

Technical informations

Materiálové vyhotovenie: nerez alebo sivá liatina

Horizontálne alebo vertikálne viacstupňové prevedenie čerpadiel, samonasávacie.

Široký záber nasadenia pre rôzne prietoky a výtlačné výšky.

For download files you need to login
Prihlásiť sa
Kategória: Zosilovacie stanice Brand: DAB pumps
1