ARO® PREDSTAVUJE NOVÉ VODIVÉ PVDF ČERPADLÁ

ARO® PREDSTAVUJE NOVÉ VODIVÉ PVDF ČERPADLÁ 25.09.2019

ARO®, svetový výrobca produktov pre riadenie kvapalín v priemyselných prevádzkach a značka Ingersoll Rand®, zaviedla do svojej ponuky procesných a automatizovaných membránových čerpadiel novinku:

1" a 2" (PVDF) vodivé čerpadlá na báze polyvinylidénfluoridu. 

 

Nové vodivé čerpadlá PVDF zodpovedajú požiadavkám na efektívne a spoľahlivé riešenia riadenia kvapalín pre aplikácie s čerpaním agresívnych médií vo výbušných prostrediach, zóna ATEX II 2GD X. Sú vhodné na použitie v triedach NEC/CEC triedy I a II, Div 1&2, skupiny A-D. 1" modely dosahujú prietok až 200,6 l/m a ponúkajú širokú škálu materiálových konfigurácii a možností pripojenia (príruba, závit). Tieto čerpadlá sa často používajú na prepravu, plnenie, recirkuláciu a dodávku médii v rôznych priemyselných oblastiach. Sú ideálne pre aplikácie na prenos kvapalín v rôznych odvetviach, ako napríklad:

                                           
- Chemické spracovanie
- Farmaceutický priemysel
- Agrochemikálie
- Výrobné závody

 


 

Nový prírastok do portfólia ponúka vodivé PVDF  1" a 2" palcové veľkosti portov poháňané pokrokovou technológiou pneumatického motora EXP. V porovnaní s obrábanými vodivými roztokmi polytetrafluóretylénu (PTFE), nové čerpadlá ARO® ponúkajú podobnú ochranu proti výbuchu, rovnakú chemickú kompatibilitu spolu s najlepšou spoľahlivosťou v triede. Dizajn čerpadla zabraňuje nežiaducim únikom média. Spomínané špecifikácie pomáhajú dosahovať jeden z najnižších prestojov a najnižších nákladov na vlastníctvo v tejto produktovej kategórii. Na zvýšenie produktivity môžu byť nové EXP membránové čerpadlá plynulo vylepšené diaľkovými ovládačmi a monitorovacími senzormi.

 


 

Medzi vlastnosti nových 1" a 2" vodivých PVDF EXP čerpadiel patria:

  •  Hardvér z nehrdzavejúcej ocele zosilňuje plastové teleso čerpadla, čím sa znižuje riziko úniku a prispieva k dlhšej životnosti s menším počtom opráv.
  •  Monitorovanie rýchlosti a tesnosti čerpadla spolu s funkciami diaľkového ovládania znižujú potrebu ľudského zásahu a dohľadu na mieste.
  •  Hmotnostne ľahká konštrukcia vďaka nízkej hustote PVDF materiálu. 2" ARO® PVDF čerpadlo je až o 60% ľahšie ako podobné  2" čerpadlo čistého PTFE.
  •  Nižšie celkové náklady: až o 50% nižšie obstarávacie náklady v porovnaní s podobnými 2" PTFE čerpadlami z dôvodu nižších nákladov na materiál.
  •  Dlhšie výmenné cykly v porovnaní s PTFE čerpadlami kvôli pravdepodobnému riziku únikov spôsobených postupným opotrebením plastových častí.
  •  Menší čas a náklady na opravu v dôsledku menšieho počtu dielov. ARO® ponúka i praktické servisné sady, dostupné tiež v servisnom stredisku IMEX Pumpy s.r.o.

 

 

                        

1